Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  • ТОП ВЕСТИ

Економија

ФИСКАЛНА ВО РАКА, НАГРАДА БЕЗ МАКА: Денес четвртото извлеку

News image

Четвртото извлекување за наградната игра „Фискална во рака, награда без мака“ ќе се реализира во живо, ...

повеќе...

Свислајон отвори нов маркет во Ресен (ГАЛЕРИЈА)

News image

Деновиве, во центарот на Ресен, отворен е нов маркет на Свислајон ...

повеќе...

ЕВЕ МОЖНОСТ ЗА РАБОТА: Црна Гора бара градежни работници, ме

News image

Директорката на Агенцијата за вработување на Црна Гора, Вукица Јелиќ, денеска порача дека пазарот на труд ...

повеќе...

Агро Вести

Соопштение од мерни станици на Здружението на овоштари - бр.

News image

Врз основа на податоците добиени од агрометеоролошките станици во цела Преспа во утринските часови имавме ниски ...

повеќе...

Соопштение од мерни станици на Здружението на овоштари - бр.

News image

Врз основа на податоците добиени од агрометереолошките станици, се оценува дека во реоните на Горно Дупени, ...

повеќе...

Соопштение од мерни станици на Здружението на овоштари - бр.

News image

Врз основа на податоците добиени од агрометереолошките станици веќе низ цела Преспа се создадоа услови за ...

повеќе...

PrespaLife

Отворено писмо до Гоце Делчев: За ова ли се боревме,Војводо!

News image

Отворено писмо до Гоце Делчев: За ова ли се боревме,Војводо!?Го испраќа: Стевче ...

повеќе...

Јаболкото – чувар на вашето здравје

News image

Секое овошје има своја скриена моќ, која дава сила, енергија и многу здравје. За првпат ќе ...

повеќе...

Во Ресен одбележан денот на шегата (ФОТО)

News image

Во духот на шегата на радоста и веселбата денеска традиционално во Општина Ресен беше организирана манифестацијата ...

повеќе...

Реклама

 

Site Meter

Copyright © 2005-2011 ПРЕСПАSky - новинска агенција

Контакт: sokol744@hotmail.com Маркетинг: sokol744@hotmail.com

Вестите на интернет страницата на новинската агенција ПРЕСПАSky може да се користат исклучиво за лично информирање.
Без писмена дозвола од новинската интернет агенција ПРЕСПАSky, или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите.