Вечерва се огласи МВР во врска со сообраќајката во која учествувал познат македонски функционер, познат идентитетот на повредената девојка

Функционер со своето возило вечерва во Скопје имал сообраќајна несреќа, во која е повредена девојка која била пешак.

Девојката итно била префрлена во болница каде што се констатирани полесни повреди и е пратена на домашно лекување.

Од МВР излегоа со следново соопштение:

– На 30.01.2018 во 19.20 часот на улица „Антон Попов“ во Скопје патничко возило БМВ со скопски регистарски таблички управувано од Д.С.(54) удрило во пешакот Е.Ц.(27). Е.Ц е пренесена во ГОБ „Св. Наум Охридски“ каде и се констатирани телесни повреди, по што е пуштена дома, се вели во информацијата на МВР.


Source: Македонија

Најнови вести од Centar.mk