Обилни врнежи од снег низ Македонија – на овие местаа вее во моментов

Поради обилни врнежи од снег и засилен ветер попладнево е воведена забрана за тешки товарни возила на патниот правец крак-Маврово-Дебар во двата правци.

Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната е воденедена од 16:30 часот.

Најнови вести од Centar.mk