Страотна сообраќајка во Ресен – Четворица загинаа кај Крушје

Во тешка сообраќајка која што се случила доцна попладнево во близна на ресенското село Крушје загинаа четири лица, неофицијално дознава Скај.

Во несреќата во која што учествувале три возила, од кои две со битолски, а едно со охридски таблички

– Денес околу 16.30 часот на магистрален пат Ресен-Охрид кај с.Крушје,дојдено е до сообраќајна незгода помеѓу три ПМВ и во моментот има 4 починати лица, рекоа за СКАЈ од полицијата.

Увидот е во тек.

Сообраќајот е блокиран.

Повеќе детали наскоро.