Тлото не се смирува: Нов потрес ја погоди Македонија

Слаб земјотрес со јачина од 2,5 степени попладнево бил почувствуван во охридскиот регион.

Земјотресот бил со епицентар на 6 километри источно од Охрид на длабочина од 6 километри.

Овој регион беше погоден од серија земјотреси на почетокот на летото, минатата година.

Source: Македонија

Најнови вести од Centar.mk