Трагедија во Скопје: Со бесење си го одзеде животот С.З.

Во текот на вчерашниот ден околу 12:30 часот напладне случаен минувач пријавил во полиција дека додека трчал во парк-шумата „Гази Баба“ во Скопје во летниковец го видел телото на С.З.(38) од Скопје обесено на греда.

Од страна на доктор од итна медицинска помош била констатирана смрт, а по наредба на Јавен обвинител, телото било дадено на судска медицина за обдукција.


Source: Македонија

Најнови вести од Centar.mk