Утре променливо облачно време со температура до 27 степени

Времето утре ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд на крајниот исток.
Минималната температура ќе биде во интервал од 10 и 17, а максималната од 20 до 27 степени, информира УХМР.

Во Скопје променливо облачно време со сончеви периоди. Температурата ќе се движи од 11 до 24 степени.

В четврток ќе се задржи променливо облачно време со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Од петок ќе настапи стабилизирање на временската состојба со постепен пораст на дневната температура.

Најнови вести од Centar.mk