Супер вест: Значително поевтинуваат бензинот и дизелот

<a href=”https://goo.gl/kWM63Z” target=”_blank” rel=”noopener”><img class=”size-full wp-image-15749 aligncenter” src=”http://sky.com.mk/wp-content/uploads/2018/02/GN-DobroUtro-DobraNokj-Banner-300x250px.gif” alt=”” width=”300″ height=”250″ /></a> Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за

Read more

ЕКСКЛУЗИВНО Prespasky објавува: Граничниот премин “Маркова нога” се отвора во јуни – на свеченоста ќе присуствуваат Ципрас и Заев

Во јуни, ова лето, ќе биде отворен граничниот премин Маркова Нога – Герман, ексклузивно објавува PrespaSky.com, повикувајќи се на владини

Read more

Ова никој не го очекуваше – Шеќеринска контра Груби: Името не е решено, Артан е многу голем оптимист

Вицепремиерката Радмила Шекеринска во вечерашното интервју на ТВ 24 коментирајќи ја изјавата на Артан Груби дека постигнат е договор за

Read more

(Видео) Стаменковска: Законите се злоупотребуваат, а правата на граѓаните се ускратуваат

Загрижува состојбата со владеење на правото во Република Македонија. Законите се злоупотребуваат, а правата на граѓаните се ускратуваат, обвини Невенка

Read more