Ова никој не го очекуваше – Шеќеринска контра Груби: Името не е решено, Артан е многу голем оптимист

Вицепремиерката Радмила Шекеринска во вечерашното интервју на ТВ 24 коментирајќи ја изјавата на Артан Груби дека постигнат е договор за

Read more

(Видео) Стаменковска: Законите се злоупотребуваат, а правата на граѓаните се ускратуваат

Загрижува состојбата со владеење на правото во Република Македонија. Законите се злоупотребуваат, а правата на граѓаните се ускратуваат, обвини Невенка

Read more

(Видео) Бојковски: Својата неспособност за менаџирање Борис Георгиевски ја спроведе на дневна политика

Поминаа 100 дена од владеењето на градоначалникот Борис Георгиевски. 100 дена политика и никаква работа за граѓаните. Својата неспособност за

Read more