(Видео) Бојковски: Својата неспособност за менаџирање Борис Георгиевски ја спроведе на дневна политика

Поминаа 100 дена од владеењето на градоначалникот Борис Георгиевски. 100 дена политика и никаква работа за граѓаните. Својата неспособност за

Read more

Османи: Македонија може да очекува почеток на преговори ако го затвори прашањето за името

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска ја презентираше Стратегијата на Европската комисија за проширување со земјите од Западниот

Read more

Единствена Македонија: Владата се соживува со терористичката група од Косово, која уби 8 припадници на МВР во „Диво Насеље“

Владата на Косово со доделувањето парична сатисфакција од 300.000 евра на семејствата на учесниците во „Диво Насеље“ всушност ја потврди

Read more

Заев со претставници на Сојузот на борците од НОВ: Владата ги почитува и негува историските вредности

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со д-р Никола Стојановски, претседател на Сојузот на борците

Read more

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ обвини дека одделот за хематологија на Детската клиника не работел повеќе од 24 часа

Неодговорноста на СДСМ кон здравството деновиве кулминира. Во текот на вчерашниот и завчерашниот ден повеќе од 24 часа на Универзитетската

Read more