Вечерва страшна сообраќајка ја потресе Македонија – татко и ќерка итно пренесени во болница

Татко и ќерка се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случи веечрва во селото Милетино на локалниот пат Брвеница-Радиовце. Поради сериозноста на повредите, двајцата биле пренесени на скопските клиники.

Од МВР велат дека до несреќата дошло кога автомобил „голф 5“ со хрватски регистарски таблички удрил во запрежната кола во која биле таткото и ќерка му.

Се работи на утврдување на причините за несреќата.


Source: Македонија

Најнови вести од Centar.mk