Синоптичарите најавуваат промени – еве какво време ја очекува Македонија

Утре претпладне ќе преовладува променливо облачно време со слаб до умерен сверен ветер, попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се намалуваат.

В недела и во понеделник сончево со мала до умерена облачност и со услови за појава на утринска магла по одделни котлини.

Во вторник и среда ќе има повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Најнови вести од Centar.mk