Температурите ќе бидат во постепен пораст – еве што прогнозираат синоптичарите

Од утре следува период на стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Дневната температура ќе се движи од 1 до 8 степени.

В четврток, петок и в сабота ќе има услови за појава на магла по одделни котлини.

 


Source: Македонија