Заев, Иванов, Мицкоски и Ахмети на иста маса: Ќе разговараат за името

Зоран Заев ги седнува на маса шефот на државата Иванов, лидерот на Дуи Ахмети и на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски. Ќе рапортира за името, предлогот на Нимиц, како и за впечатоците по утрешниот состанок со грчкиот колега Алексис Ципрас, објави ТВ24.

Состанокот го потврдувата и Владата и од Кабинетот на Претседателот, но официјално велат терминот се уште не е дефиниран, објави ТВ24.

Неофицијално пак најверојатно средбата ќе биде в сабота што веќе е начално дговорено меѓу Заев, Ахемти, Иванов и Мицкоски во собранито при посетат на Јенс Столенберг.


Source: Македонија

Најнови вести од Centar.mk