Еве какво ќе биде времето наредниве денови – синоптичарите излегоа со нова прогноза

Еве какво ќе биде времето наредниве денови – синоптичарите излегоа со нова прогноза

Во наредните денови ќе се задржи период на стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Нјастудено ќе биде утре наутро.

Од утре до сабота во претпладневните часови ќе има температурна инверзија што по одделни котлини ќе ги зголеми условите за појава на магла или заматеност на атмосферата.

Утре ќе биде сончево, утрото студено со услови за слаба магла по одделни котлини. Дневната температура ќе се движи од 2 до 10 степени.


Source: Македонија

Најнови вести од Centar.mk