Температурна инверзија ќе ги зголеми условите за магла или заматеност на атмосферата

Продолжува периодот на стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

До недела во претпладневните часови ќе има температурна инверзија што по одделни котлини ќе ги зголеми условите за појава на магла или заматеност на атмосферата.

Утре ќе биде претежно сончево со слаб југоисточен ветер. Претпладне по одделни котлини има услови за појава на магла.

Дневната температура ќе се движи од 6 до 11 степени.


Source: Македонија

Најнови вести од Centar.mk