Сончево време со температура од 3 до 10 степени

Времето денеска ќе биде сончево, по одделни котлини со заматеност на атмосферата. Температурата ќе достигне од 3 до 10 степени. Во Скопје температура до 5 степени.

Во наредните денови ќе се задржи период на стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Утре и в сабота во претпладневните часови ќе има температурна инверзија што по одделни котлини ќе ги зголеми условите за појава на магла или заматеност на атмосферата.


Source: Македонија

Најнови вести од Centar.mk