Голем пожар вечерва голта куќи во Ново лисиче

Вечерва голем Пожар избувна во куќа во населбата Лисиче спроти трговскиот центар.

Според првичните информации Луѓето кои живеат во куќата навреме ја напуштиле и се на безбедно.

Во моментов Противпожарните екипи се на терен и пожарот е веќе локализиран да не ги зафати соседните куќи.


Source: Македонија

Најнови вести од Centar.mk