Застрелано едно лице – итно пренесено во клиниките во Скопје

На 27.01.2018 година во 01.15 часот во Полициска станица Велес, медицинско лице од Општа болница-Велес пријавило дека бил донесен повреден З.Б.(42) од с.Визбегово, кој имал рана во десната потколеница нанесена од огнено оружје – пиштол.
Како итен случај препратен е во Комплекс клиники Мајка Тереза во Скопје.Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Source: Македонија