Тешка сообраќајка ја потресе Македонија – четири млади момчиња итно пренесени во болница

Денеска околу 09 часот на автопатот Скопје-Тетово се случила сообраќајна незгода во која И.Р.(22) од Скопје управувајќи возило „Форд ескорт“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во карпа, по што возилото се превртело на десната страна.

Во незгодата со повреди се здобиле возачот и тројца сопатници на возраст од 22, 24 и 27 години, кои биле префрлени во болница во Тетово.

Извршен е увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Source: Македонија

Најнови вести од Centar.mk