Вечерва страшна сообраќајка во Скопје – полицијата јавува за повеќемина повредени

Вечерва се случила сообраќајна несреќа на булеварот „Борис Трајковски“ во скопската населба Кисела Вода во која повредени биле четири лица.

Повредените биле пренесени во клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“, а увид на лице место изврши екипа на МВР.


Source: Македонија