УХМР предмалку го издаде најновото метео предупредување – еве што се најавува со времето

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза за следните денови.

Утре претпладне, особено во јужните делови се уште ќе има локални врнежи од дожд, а на планините од снег.

До крајот на денот облачноста ќе се намали и ќе настапи преодно стабилизирање на времето, се вели во најновото метео предупредување издадено во саботата од УХМР.


Source: Македонија