Македонија во солзи: Згасна млад живот среде Скопје – полицијата го соопшти идентитетот

Вечерва тешка сообраќајка го потресе Скопје.

Денеска во 17,06 ч. на ул. Првомајска во скопската населба Пинтија Е. А.(роден 1980) од Скопје, управувајќи моторцикл „Сузуки“ изгубил контрола, паднал и од здобиените повреди починал на лице место .

Смртта е констатирана од екипа на Итна медицинска помош, информираат од МВР.


Source: Македонија