Нека не ве лаже сонцето, следува нов пресврт со времето: Подгответе се за нова серија денови со обилни врнежи и силен ветер

Во следните два дена ќе преовладува стабилно и суво време, во поголем дел од земјата со негативни утрински темпратури.

Во среда ќе има врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет и ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Нов влажен бран со пообилни врнежи се очекува во сабота.


Source: Македонија

Најнови вести од Centar.mk