Предмалку голема трагедија ја потресе Македонија – во страшна несреќа почина 14 годишно момче

Во 13 часот и 45 минути лекар од приватна амбуланта во селото Голема Речица, тетовско, пријавил дека во амбулантата без знаци на живот бил донесен 14-годишниот И.И. од Долно Палчиште.

Според пријавата, малолетникот на селскиот пат, управувајќи мотоцикл „Крос“ без регистарски ознаки, удрил во паркирано возило „Опел астра“ со тетовски регистарски ознаки.

Од ударот, 14-годишникот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во амбулантата во Голема Речица, каде била констатирана смрт.

Увид на местото на настанот ќе врши Јавен обвинител и екипа од СВР Тетово.


Source: Македонија

Најнови вести од Centar.mk