Циклон ита накај Македонија: Синоптичарите излегоа со најнова прогноза – најавуваат пресврт со времето

Во утринските часови се уште ќе има локален слаб дожд, на планините слаб снег.

Во петок ќе има преодно стабилизирање на времето.

Нов влажен и постуден бран со врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег ќе има за време на викендот.

Пообилни врнежи ќе има во сабота.


Source: Македонија

Најнови вести од Centar.mk