Оружена драма во Маџари

Разбојник вооружен со пиштол ограбил филијала на „Стопанска банка“ во скопската населба Маџари.

Според информациите на полицијата, вчера во 8:50 часот било пријавено дека на улица Благоја Стефковски во филијала на „Стопанска банка“ непознато лице маскирано и вооружено со пиштол, со закана од вработените одзел околу 100.000 денари и 1.500 евра по што избегал.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот


Source: Македонија

Најнови вести од Centar.mk