ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатата пејачка

Како што пишува Аваз.ба, пејачката Дона Арес починала денес во Бихаќ во 41 година од животот.

Азра Колаковиќ, позната како Дона Арес, починала денес во родниот Бихаќ, по три годишна борба со ракот

Пејачката ја стекна популарноста во 1997 година, кога настапи на фестивалот „Дора“ и учествуваше во изборот на песна за „Евровизија“.

Source: Showbiz

Најнови вести од Centar.mk