Утре без вода ќе останат дел од корисниците на Кисела Вода

Утре, 22 септември, без вода ќе останат дел од корисниците во Кисела Вода.

Регионалниот центар за управување со кризи соопшти дека поради дефект на водоводна цевка на улица Христо Татарчев бр. 60, без водоснабдување од 08 часот до санирање на дефектот ќе останат корисниците од крстосницата на улиците Дебарска и Христо Татарчев сè до последната автобуска постојка 24.

 

Source: Локално

Најнови вести од Centar.mk