Молња погодила девојче за време на бура (ВИДЕО)

Големо невреме проследено со обилни врнежи погодило делови од Азија, а некои снимки од бурата се објавени на интернет.

Една од најдраматичните е онаа снимена во двор на семејна куќа кога молња погодува девојче кое со чадор излегло на дождот.

Како што се гледа на снимката, молњата по ударот се претворила во огнен одблесок.

За среќа, девојчето преживеало, но заработило повреди и е пренесено во болница.

Предупредување: Видеото е со вознемирувачка содржина

Source: Свет