Следува значително затоплување, а потоа нов влажен бран – еве од кога

Утре ќе се задржи релативно свежо време, облачноста постепено ќе се намалува и ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Во четврток и петок ќе преовладува сончево и значително потопло време.

Нов влажен и студен бран се очекува во сабота.

Source: Македонија