Трагедија во Македонија: Маж пронајден мртов зад продавница

Околу 7 часот и 10 минути од страна на вработени во тетовската Брза помош во полицијата во Тетово било пријавено дека во комплексот Ловец во градот зад продавницата на Жито полог, е пронајдено тело на непознато машко лице без знаци на живот.

Како што информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски, полициска екипа веднаш излегла на посоченото место и при увидот во кој учествувал и јавен обвинител, било утврдено дека станува збор за 58-годишен жител на Ново Село, општина Боговиње.

На телото немало знаци на насилство.

Source: Македонија