Температурите постепено ќе се покачуваат – еве од кога

Утре изутрина се уште во северните и источните делови ќе провејува слаб снег, а преку денот ќе биде суво и студено.

Ќе дува засилен северен ветер особено вдолж Повардарието и во Пелагонија.

Дневната температура ќе се движи од -1 до 6 степени.

Од вторник следува период на стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепено покачување.

Source: Македонија

Најнови вести од Centar.mk