УЛИЦИТЕ СТАНАА РЕКИ: Силно невреме со грмежи, дожд и снег го погоди регионот – еве што се случува вечерва на Јадранското приморје

Силно невреме проследено со дожд и грмежи, но и снег на планинските места денеска го погоди североисточниот дел на Јадранот,

Read more