Порнографски скандал ја тресе Македонија: Политичари и бизнисмени дел од порнографската група “Јавна соба”?

БЈБ од вчера, по откривањето на скандалот “Јавна соба”, започна истрага. Се очекува да бидат откриени аминистраторите и членовите на

Read more

Споделување на ексциплитни фотки на малолетнички од Македонија: Во тек е полициска истрага за случајот со групата “Јавна соба” на Телеграм

-Во врска со затворена група на „Телеграм“ во која средношколци споделуваат експлицитни фотографии од свои врсници, Бирото за јавна безбедност

Read more

Група на “телеграм” ја испаничи Македонија: Се споделуваат порнографски видеа и фотографии од малолетни девојчиња од целата земја

Во затворена група на социјалната мрежа Телеграм со име “Јавна соба”, малолетници објавуваат, споделуваат и коментираат на интимни фотографии и

Read more