Ураганот Ирма го вшмука морето - „Буквално нема море, плажата и океанот исчезнаа“ (ВИДЕО)

Ураганот Ирма е толку силен што го „вшмукал“ морето од плажите на Бахамите.

Ураганот Ирма го вшмука морето - „Буквално нема море, плажата и океанот исчезнаа“ (ВИДЕО)

 

Анџела Фритз, уредничка на рубриката Временска прогноза во Вашингтон пост, потврдила дека тој феномен се случува за време на исклучително моќни урагани, како Ирма.

На социјалните мрежи се објавени бројни снимки од овој феномен на Бахамите.

„Буквално нема море. Плажата и оке

Повеќе...

Открил дека зад неговата куќа се наоѓа огромно гнездо стршни. Она што овој човек го направи, НИКОМУ не би му паднало на памет! (ВИДЕО)

Стршенот спаѓа во семесјтвото оси, но е многу поголем за разлика од нив. Гнезда гради во шупливи дрва и  слични запуштени места.

Открил дека зад неговата куќа се наоѓа огромно гнездо стршни. Она што овој човек го направи, НИКОМУ не би му паднало на памет! (ВИДЕО)

 

Но, гнездо на стршни понекогаш може да се појави и на многу чудни места.

Еден од начините како да се решите од стршни се хемиските средства. Меѓутоа, човекот од наредното видео дошол на луда идеја како на „најефикасен“

Повеќе...

Два пит була нападнале бик: Грешката ја платиле со живот

Не велат залудно дека бикот е најопасното животно кога ќе се налути. Та го докажуваат и фотографиите на кои се гледа нападот на два напуштени пит була на бик.

Два пит була нападнале бик: Грешката ја платиле со живот

Веројатно гладните кучиња пробале да дојдат до оброк, но одбрале погрешно животно...

Повеќе...

Се срушил американски воен авион при слетување. Погледнете што направил пилотот кога авионот се запалил! (ВИДЕО)

Откако борбениот авион се срушил на писта во Авганистан, пилотот се одлучил во последна секунда да се катапултира како би го спасил својот живот.

Се срушил американски воен авион при слетување. Погледнете што направил пилотот кога авионот се запалил! (ВИДЕО)

 

Откако добил предупредување за непријателски ракети, пилотот бил принуден да слета пребрзО „лизгајќи“ се по пистата. После само неколку секунди авионот го зафатил оган, а пилотот буквално чекал последна

Повеќе...

Влегле во приколка на камион да украдат роба која се наоѓала внатре. Подобро никогаш да не помислеле на тоа! (ВИДЕО)

Влегле во приколка на камион да украдат роба која се наоѓала внатре. Подобро никогаш да не помислеле на тоа! (ВИДЕО)

Влегле во приколка на камион да украдат роба која се наоѓала внатре. Подобро никогаш да не помислеле на тоа! (ВИДЕО)

 

Погледнете како екипата шегаџии од „Пранк Волт“ се пошегувала со крадците...

Повеќе...

Не го гледајте ОВА ако се плашите од висина! Се качил на дрво високо 45 метри, и почнал да го сече со моторна пила...

Веднаш на старт ќе ви кажеме дека ова видео цело време ќе ве држи во неизвесност...

Не го гледајте ОВА ако се плашите од висина! Се качил на дрво високо 45 метри, и почнал да го сече со моторна пила...

 

Имено, еден дрвосечач одлучил на својата глава да стави GoPro камера, со цел да сними што точно гледа тој кога сече гранки на дрвја високи преку 45 метри.

Погледнете го ова неверојатно видео:

Повеќе...

Се возеле низ шума со мотоцикли, а потоа еден од нив налетал на препрека на патот. Кога погледнал во десната нова, НЕ МУ БИЛО ДОБРО!

Дури и со целосна безбедносна опрема, возењето мотоцикл секогаш е опасно и вашето тело е изложено на повреди.

Се возеле низ шума со мотоцикли, а потоа еден од нив налетал на препрека на патот. Кога погледнал во десната нова, НЕ МУ БИЛО ДОБРО!

 

Во тоа можел да се увери и овој возач од Викторија во Австралија. Тој со своите пријатели отишол на возење низ шума, но наишол на паднато дрво, во кое удрил, а парче дрво се забило во неговата нога.

Возачот поминал 11 дена во болница...

Повеќе...

Денес е полна Месечина: Нејзиното влијание на луѓето ќе биде МНОГУ СИЛНО - еве што не треба да правите

Денес е 6 септември, и полна Месечина - таквата појава претставвуа астролошка опозиција на Сонцето и Месечината, односно период кога Месечината прима најмногу светлина од Сонцето.

Денес е полна Месечина: Нејзиното влијание на луѓето ќе биде МНОГУ СИЛНО - еве што не треба да правите

 

Месечината е небесно тело најблиско до Земјата и нејзиното влијание на луѓето е многу моќно. Сите знаеме дека влијае на плимата и осеката, но помислете што му прави на

Повеќе...

Драматична снимка прикажува момент кога полицијата паѓа во заседа на нарко картел и започнува смртоносна пресметка (ВИДЕО)

Видеото прикажува момент кога мексикански полициски службеници паднале во заседа од страна на вооружени убијци на нарко картел.

Драматична снимка прикажува момент кога полицијата паѓа во заседа на нарко картел и започнува смртоносна пресметка (ВИДЕО)

 

Видеото е снимено во Мадера во Чивава, а прикажува како специјалната полиција се пресметува со нарко картел. На полицијата биле испукани дожд од куршуми.

Погледнете го видеото:

Повеќе...

Повеќе артикли...

ПРЕБАРАЈ