Од вечерва значителна промена на температурата

Денеска ќе биде топло и сончево, но во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а кон крајот на денот и ноќта кон понеделник, оваа облачност ќе биде проследена со локален пороен дожд и грмежи.

Од вечерва значителна промена на температурата

 

Позначителна промена на времето се очекува во понеделник кога ќе преовладува променливо облачно, ветровито и свежо време со локални врнежи од

Повеќе...

Владата на СДС за неполни три месеци помогна да испарат стотици милиони евра

Откако СДС е на власт парите на граѓаните исчезнуваат. Волшебниците од владата на СДС за неполни три месеци помогнаа да испарат стотици милиони евра народни пари без објаснување, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Владата на СДС за неполни три месеци помогна да испарат стотици милиони евра

 

-Министерот за задолжување само од распишување на аукции на државни хартии од вредност успеа да ја задолжи државата во вредност од неверојатни 145 м

Повеќе...

Пресудите против градоначалниците се доказ за децениското коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Судските пресуди против градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ристески и Александар Панов се првите институционално потврдени докази за децениското криминално, коруптивно и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ на секое ниво на власт.

Пресудите против градоначалниците се доказ за децениското коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ

 

ВМРО-ДПМНЕ има веќе двајца градночалници кои се осудени за несовесно и неодговорно владеење, а уште еден градоначалн

Повеќе...

Се подготвува план за подобро искористување на ИПА-средствата

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи се сретна со Никола Бертолини, раководител за соработка во Делегацијата на Европската Унија во Скопје (ДЕУ). На средбата разговарале и размениле податоци за состојбите околу реализацијата на проектите и искористувањето на ИПА-средствата.

Се подготвува план за подобро искористување на ИПА-средствата

 

Османи го известил Бертолини дека се подготвува обемен мастер-

Повеќе...

Внимавајте, ВМРО-ДПМНЕ секој ден пласира скандалозни и морбидни лажни вести

Во очајнички обид да ги засени успешните проекти на Владата предводена од СДСМ и во страв од извесниот убедлив пораз на претстојните локални избори, ВМРО-ДПМНЕ секојдневно создава лажни вести со што се обидува да внесе страв кај граѓаните, велат од СДСМ.

Внимавајте, ВМРО-ДПМНЕ секој ден пласира скандалозни и морбидни лажни вести

 

- Лажна вест е дека ќе се градат станови за бегалци, како што тврди ВМРО-ДПМНЕ и тоа во општи

Повеќе...

Нема да се градат станови и кампови за бегалци

Нема да се градат станови за бегалци и мигранти, ниту има предвидено буџет за тоа. Македонија не е атрактивна земја за бегалците. Опозицијата само шири страв кај граѓаните, изјави министерката за труд и социјала Мила Царовска.

Нема да се градат станови и кампови за бегалци

 

Таа истакнува дека опозицијата се обидела да направи ширење на страв по однос на Стратегијата за интеграција на бегалци и

Повеќе...

ВРЕМЕТО НОСИ НОВИ ИЗНЕНАДУВАЊА - Еве што најави УХМР за од попладнево!

Топло ќе биде и во недела, но во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а кон крајот на денот и ноќта кон понеделник, оваа облачност ќе биде проследена со локален пороен дожд и грмежи.

ВРЕМЕТО НОСИ НОВИ ИЗНЕНАДУВАЊА - Еве што најави УХМР за од попладнево!

Позначителна промена на времето се очекува во понеделник кога ќе преовладува променливо облачно, ветровито и свежо време со локални врнежи од дожд и

Повеќе...

АМСМ препорачува внимателно возење

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози.

АМСМ препорачува внимателно возење

 

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините

Поставување канделабри на делница Хиподром – Кадино, пр

Повеќе...

Вечерва страшна сообрајка во Македонија

Поради сообраќајна несреќа вечерва од 20:15 часот е во прекин сообраќајот на регионалниот пат село Удово-село Јосифово, соопшти Автомото сојузот на Македонија.

Вечерва страшна сообрајка во Македонија

 

Засега нема информации за евентуална материјална штета или повредени. Нови детали се очекуваат наскоро.

Повеќе...

Од вечерва заладување и дожд

Денеска ќе биде топло и сончево, но во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а кон крајот на денот и ноќта кон понеделник, оваа облачност ќе биде проследена со локален пороен дожд и грмежи.

Од вечерва заладување и дожд

 

Позначителна промена на времето се очекува во понеделник кога ќе преовладува променливо облачно, ветровито и свежо време со локални врнежи од

Повеќе...

Пукање во Скопје, еден повреден

Eдно лице синоќа се здобило со мали повреди при семејна прослава во населбата Шуто Оризари во Скопје

Пукање во Скопје, еден повреден

.Полицијата добила оперативни сознанија дека за време на одржување семејна веселба во објект во наелбата Шуто Оризари во Скопје се слушнале истрели од огнено оружје.

Од проверките направени на пријавеното место не биле пронајдени чаури од огнено ору

Повеќе...

ПРЕБАРАЈ