Цеца објави секси фотка во бикини и го сруши Инстаграм

Иако речиси никогаш не споделува приватни фотографии од базен, Цеца овој пат направила преседан и со фановите одлучила да сподели како изгледа кога таа ужива во бикини.

Цеца објави секси фотка во бикини и го сруши Инстаграм

 

После бројните настапи пејачката заминала на море, а таму се соблекла во минијатурно бикини...

Цеца објави секси фотка во бикини и го сруши Инстаграм

Фото: Инстаграм

Повеќе...

Бренда од „Беверли Хилс“ го победи ракот

Ѕвездата од „Беверли Хилс“ била на фризер првпат откако го победи ракот. Шанен Доерти (46) на Инстаграм објави фотка со својот фризер на кого му се заблагодари за фризурата.

Бренда од „Беверли Хилс“ го победи ракот

 

- Две години бев ќелава. Убаво е повторно да се чувствувате женствено, напишала таа, а потоа објавила фотка од сетот.

Инаку, „Бренда“ дијагноза рак на дојка добила пред две го

Повеќе...

ЖАЛНА ВЕСТ: Почина славниот актер и режисер!

Сем Шепард, познат американски актер, сценарист и режисер почина денеска во својот дом во Кентаки, во 73 година од животот.

ЖАЛНА ВЕСТ: Почина славниот актер и режисер!

 

Причина за смртта е компликации на амиотрофичната латерална склероза или болеста на Лу Гериг.

Човекот кој напишал преку 40 претстави и освоил Пулицерова награда за драмата „Buried Child“ од 1979 година, со што оставил трага в

Повеќе...

ВИДЕО: „Despacito“ со три милијарди прегледи ги собори СИТЕ РЕКОРДИ!

Латино хитот „Despacito“ на најпопуларниот музички сервис Јутјуб го престигна досегашниот рекордер по број на прегледи - спотот за песната „See You Again“ на Wiz Khalifa и Charlie Puth.

ВИДЕО: „Despacito“ со три милијарди прегледи ги собори СИТЕ РЕКОРДИ!

 

Како што објави Билборд, летниот хит на порториканските музичари Luis Fonsi и Daddy Yankee објавен во јуни веќе има повеќе од три милијарди прегледи, со што ја пр

Повеќе...

Џоли ги отфрли обвинувањата за суровост кон децата од Камбоџа

Анџелина Џоли демантира дека се поигрувала со децата од Камбоџа за време на снимањето на својот филм. Џоли се најде на удар на жестоки критики и беше обвинета за суровост кога обелодени како ги избирала децата за улоги во својот филм за злосторствата на режимот на Црвените Кмери во Камбоџа.

Џоли ги отфрли обвинувањата за суровост кон децата од Камбоџа

 

Во интервју за магазинот „Венити фер“, Џоли вели дека гл

Повеќе...

ТАГА ДО НЕБО: Почина актерот од Вљубениот ерген

Почина познатиот актер од серијата „Вљубениот ерген“.

ТАГА ДО НЕБО: Почина актерот од Вљубениот ерген


Тимот на серијата се прости од својот колега и драг пријател кој во филмот ја играше улогата на мајсторот Сардри и најважниот човек во животот на Омер. 

Турскиот актер Ајберк Атила почина на 71 годишна возраст по подолго боледување од рак на мочниот меур.

 

Повеќе...

Ентони Хопкинс, заштитно лице на култниот бренд „Бриони“

Холивудскиот актер Ентони Хопкинс е заштитно лице на култниот бренд „Бриони“. Модната фела го поздрави изборот на заштитно лице на новата креативна директорка, а воедно и прва жена на чело на брендот, Нина-Марија Ниче.

Ентони Хопкинс, заштитно лице на култниот бренд „Бриони“

Фотографиите за есен-зима кампањата ги направи фотографот Џорџ Харис. Инаку, последнава година беше турболентна во „Бриони“, со огл

Повеќе...

Трагедија во семејството на Жељко Јоксимовиќ!

Ќерката на популарниот пејач од првиот брак, Мина Јоксимовиќ со пријателите на Фејсбук сподели една тажна вест.

Трагедија во семејството на Жељко Јоксимовиќ!

 

Имено, Мина објави дека Јован Пуцаревиќ (47), кој починал при пад од висина од 500 метри во Лисичји јарак е нејзин вујко, пренесоа српските медиуми.

Мојот вујко Јован Пуцаревиќ почина. Искрено сочуство за семејството Пуцаревиќ. Голема тр

Повеќе...

ГОЛЕМА ТАГА - Почина познатата актерка

Големата француска филмска актерка Жана Моро, почина во 89-та година од животот, пренесуваат француските медиуми.

ГОЛЕМА ТАГА - Почина познатата актерка

 

Кариерата ја почна во 1946 година во „Комеди франсез“, со која дебитираше во 1947 година на фестивалот во Авињон. Со филмот почнува во 1951 година. Се прослави во улогите во филмовите од францускиот нов бран, по втората светска војна.

Повеќе...

Џорџ Клуни ќе донира 2,25 милиона долари за отворање седум училишта во Либан

Холивудскиот актер Џорџ Клуни ќе донира 2,25 милиона долари за отворање седум училишта за три илјади сириски деца бегалци во Либан, јавува „Гардијан“.

Џорџ Клуни ќе донира 2,25 милиона долари за отворање седум училишта во Либан

 

„Фондацијата не сака да се дозволи илјадници млади луѓе да останат загубена генерација. Тие се жртви на географијата и состојбите, но тоа не значи дека нема надеж. Со оваа иницијатива имаме цел пом

Повеќе...

Радост во домот на Тони Михајловски: Денес ќе се слави

Познатиот македонски актер Тони Михајловски стана дедо, а оваа радосна вест ја објави неговата сопруга Александра.

Радост во домот на Тони Михајловски: Денес ќе се слави

 

Синот на Тони, Александар се сврши со Ангела во јануари оваа година, а сега имаат и бебе. Нека биде здраво и живо.

Повеќе...

ПРЕБАРАЈ