Невреме северно од Куманово - пороен дожд, грмежи и силен ветер!

Невреме проследено со пороен дожд, грмежи и силен ветер во моментов има северно од Куманово.

Невреме северно од Куманово - пороен дожд, грмежи и силен ветер!

 

Според информациите, локални врнежи од дожд има на повеќе места низ Македонија. Врнежите се проследени со електрични празнења.

Нестабилноста постепено ќе се намалува во текот на ноќта.

ПРЕБАРАЈ