ВРЕМЕТО ВЕЧЕРВА ДОНЕСЕ ВИСТИНСКО ИЗНЕНАДУВАЊЕ

Нестабилно време вечерва има северно од Куманово, во Скопско и во Штипско. Врнежите се проследени со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

ВРЕМЕТО ВЕЧЕРВА ДОНЕСЕ ВИСТИНСКО ИЗНЕНАДУВАЊЕ

 

Се очекува нестабилноста постепено да се намалува во текот на ноќта.

Утре претпладне сè уште ќе има локален и краткотраен дожд, наместа пороен и со ретки грмежи. Утре попладне се очекува стабилизирање на времето, а од вторник ќе има постепен пораст на темпетатурата на воздухот.

 

ПРЕБАРАЈ