Вечерва страшна сообраќајка, се преврти возило

Mагистралниот пат Штип-Радовиш кај местото викано 20-ти километар е во прекин од 22:50 час поради превртено патничко моторно возило кое го има попречено движењето на возилата, информираат од АМСМ.

Вечерва страшна сообраќајка, се преврти возило

Се уште нема информации за причините за сообраќајната несреќа ниту пак за евентуално повредени лица.

 

ПРЕБАРАЈ