Бурно невреме го погоди Дубровник (ВИДЕО)

Бурно невреме го погоди денес Дубровник и околината, каде се појавила и „пијавица“.

Бурно невреме го погоди Дубровник (ВИДЕО)

Бројни туристи биле принудени поради ветерот и големата облачност да ги напуштат плажите, пренесе Индекс.

Погледнете како изгледало невремето:

ПРЕБАРАЈ