ХОТЕЛ ПРЕТОР

ХОТЕЛ ПРЕТОР

 

 


Контакт и локација

Адреса ТУРИСТИЧКА НАСЕЛБА ПРЕТОР - ПРЕСПА
Телефони

075/560-978

 

E-mail

  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Web

/

Специјална понуда:

Порција за свадби 10 евра плус бесплатен апартман за младите

 

Услуги:

  • Хотелско сместување со најквалитетни услови, тоалет и туш во секоја соба
  • 15 соби
  • 3 апартмани
  • Ресторант 400 гости
  • Скара на жар
  • Летна Бавча
  • Организација на свадби, крштевки, матурски и полуматурски прослави, семинари, приватни забави, настава во природа, екскурзии...

За местото:

Хотелот Претор кој располага со 15 соби, 3 апартмани и капацитет за 64 гости во соби кои имаат сопствени ВЦ-иња, претставува вистински блесок во ПРЕСПА.

Ова ќе биде единствен ХОТЕЛ кој се наоѓа на источното крајбрежје од Преспанското Езеро.

Освен хотелското сместување, ХОТЕЛ ПРЕТОР нуди и угостителски услуги во својот мега ресторан кој собира 400 луѓе, како и летната тераса пред хотелскиот комплекс.

Хотелот поседува сопствена кујна, која нуди прекрасни специјалитети на скара.

Хотелскиот комплекс нуди и специјална летна бавча, која значи возобнувавање на некогашната прекрасна летна бавча на Агроплод која се наоѓа во Претор.

Во ресторанот на новиот прекрасен комплекс покрај Преспанското Езеро кој ќе располага и со сопствена плажа ќе може да се организираат и секакви видови свечености, свадби, крштевки, матурски и полуматурски прослави, семинари, настава во природа, секаков вид на екскурзии и тн... 

Покрај хотелот функционира и пицеријата Доменико која се наоѓа покрај Преспанското езеро и нуди вкусни специјалитети од најдобрите пица мајстори и одличен амбиент со поглед кон езерото.

made with love from Joomla.it

ПРЕБАРАЈ