:
Заврши времето кога ВМРО-ДПМНЕ преку своите министри го правеше ОВА!

- Заврши времето кога ВМРО-ДПМНЕ преку своите министри цели 11 години ги задолжуваше граѓаните прекумерно и нетранспарентно без тие да знаат за која цел се создаваат нови долгови што тие ќе ги плаќаат во иднина. Заврши времето на непродуктивни трошења и скапи задолжувања, што беше главна одлика на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, се вели во денешното сооп

МАКЕДОНИЈА

51 обвинет од Специјалното јавно обвинителство летово не ќе може да летуваат во странство. Кривичниот суд по барање на СЈО одзеде 51 пасош, и тоа како мерки на претпазливост, а за дел од обвинетите...

СВЕТ

Авион на компанијата Туркиш ерлајнс денес попладне итно слетал на аеродром во Алжир поради лажна тревога за подметната бомба, соопштија алжирските власти.   Пилотот на авионот на лет од Истанбул за Мароко одлучил...

LIFE - Забава, култура, спорт...

Веќе со години, камерите го променија начинот на кој го гледаме светот. Ни овозможија да снимиме многу убави моменти, но некогаш тие снимаат и работи кои тешко се објаснуваат. Токму таквите снимки...

.

ПРЕБАРАЈ