Дел од земјоделците ги осигурале насадите од мраз, но оние кои немале финансиски средства поради лошите финансиски резултати минатата година, оваа година ќе бидат најпогодени.

Инаку Преспа веќе неколку години се соочува со временските неприлики. Пред неколку години јаболката беа погодени од град, потоа лани се случи мрзнење на насадите во делови на регионот, но оваа година ситуацијата е многу полоша со оглед дека мразот зафати огромен процент од насадите.

 

повеќе.. http://sky.mk/biznis/485226-panika-vo-prespa-shto-po-golemata-katastrofa-koja-utrovo-go-pogodi-regionot

Најнови вести

Уапсени се група активистки во топлес, кои предизвикале метеж пред избирачко место каде дошла да гласа кандидатката на десницата Мерин Ле Пен. Шест припаднички на феминистичката група Фемен излегле...

ПРЕБАРАЈ