МАКЕДОНИЈА ВО ЦРНО: Детали за трагедијата во која загина младо момче

На 19.04.2017 година околу 06.00 часот на влезот во Велес, на 250 метри пред кружниот тек, Ј.Р.(23) од с.Марена, кавадаречко, управувајќи ТМВ „Сканија“ со велешки регистарски ознаки и приколка „Шмиц“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото кое почнало да се лизга по коловозот и удрило во бетонски столб, по што застанало. Во тој момент Ј.Р. паднал од возилото во бездна.

МАКЕДОНИЈА ВО ЦРНО: Детали за трагедијата во која загина младо момче

Од екипа на Итна медициснка помош Ј.Р. бил пренесен во Општа болница Велес, каде во 07.20 часот била констатирана смрт. Кај сопатникот Н.К. (27) од с.Чифлик, Демир Капија, не се констатирани повреди . Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Велес. Со согласност на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на семејството.

 

повеќе.. http://sky.mk/makedonija/485241-makedonija-vo-crno-detali-za-tragedijata-vo-koja-zagina-mlado-momche

ПРЕБАРАЈ