Талибанците направиле масакр, убиле 50 војници!

Талибански борци денес најверојатно убиле и раниле повеќе од 50 Авганистанци во напад на џамија во рамки на авганистанска воена база, изјавил портпарол на американската војска.

Талибанците направиле масакр, убиле 50 војници!

 

- Зборуваме за најверојатно околу 50 жртви, рекол портпаролот на Централната команд на војската на САД Џон Томас, пренесоа агенциите.

повеќе.. http://sky.mk/svet/485313-talibancite-napravile-masakr-ubile-50-vojnici

ПРЕБАРАЈ