Пукање ја потресе Македонија - едно лице повредено

На 16.07.2017 година, околу 15,00 часот, во Полициска станица Гостивар од страна на Медицински центар-Гостивар е пријавено дека бил донесен Ц.Ѓ.(31) од с.Тумчевиште-Гостивар, со прострелна рана во пределот на вилицата, кој по укажана лекарска помош, е пренесен во Клинички центар-Скопје.

Пукање ја потресе Македонија - едно лице повредено

За настанот известен е Јавен обвиннител, а од страна на увидна екипа излезено е на местото на настанот, каде е констатирано дека во Гостивар на ул.„Мара Угринова“, додека непознат сторител учествувал во свадбена веселба, во еден момент извадил огнено оружје и испукал неколку куршуми во воздух, при што еден куршум удрил во асвалтната подлога и го повредил Ц.Ѓ.. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

повеќе.. http://sky.mk/makedonija/495465-pukanje-ja-potrese-makedonija-edno-lice-povredeno

ПРЕБАРАЈ