СИЛНО НЕВРМЕ ВО ГРЦИЈА: Река се излеа во хотел! (ВИДЕО)

Студеното време, дождот и силниот ветер во Грција им направија големи проблеми на туристите, а некои места имаат проблеми со поплави.

СИЛНО НЕВРМЕ ВО ГРЦИЈА: Река се излеа во хотел! (ВИДЕО)

 

Туристите објавуваат фотографии од невремето на социјалните мрежи, а дожд паѓал во Сарти, Лептокари, Паралија, Неа Врасни, Ставрос, Парга, Пефкохори...

Температурата на некои места била околу 15 степени.

Гостите од еден хотел на Ситони, како што јавуваат српските медиуми, се евакуирани денеска од хотелот поради река која се излеала и го поплавила целиот крај. Како што велат, во хотелот моментално не може да се пријде од вода.

СИЛНО НЕВРМЕ ВО ГРЦИЈА: Река се излеа во хотел! (ВИДЕО)

повеќе.. http://sky.mk/svet/495480-silno-nevrme-vo-grcija-reka-se-izlea-vo-hotel

ПРЕБАРАЈ