Младо момче облиено во крв донесено во болница – бил прободен на Чаирска

Младо момче облиено во крв донесено во болница – бил прободен на Чаирска
Младо момче облиено во крв донесено во болница – бил прободен на Чаирска – Sky.mk – Дознај се' – Македонска новинска агенција
Повеќе...

Бегство од затворот Идризово – полицијата со детали за драмата која се одвивала синоќа

Бегство од затворот Идризово – полицијата со детали за драмата која се одвивала синоќа
Бегство од затворот Идризово – полицијата со детали за драмата која се одвивала синоќа – Sky.mk – Дознај се' – Македонска новинска агенција
Повеќе...

Кривична пријава против познат градоначалник од ВМРО ДПМНЕ – Sky.mk – Дознај се' – Македонска новинска агенција

Кривична пријава против познат градоначалник од ВМРО ДПМНЕ – Sky.mk – Дознај се' – Македонска новинска агенција
МВР во акција: Кривична пријава против познат градоначалник од ВМРО ДПМНЕ – Sky.mk – Дознај се' – Македонска новинска агенција
Повеќе...

Драма во центарот на Скопје – насилници демолирале возило и нападнале мајка која го зела својот малолетен син од училиште

Драма во центарот на Скопје – насилници демолирале возило и нападнале мајка која го зела својот малолетен син од училиште
Драма во центарот на Скопје – насилници демолирале возило и нападнале мајка која го зела својот малолетен син од училиште – Sky.mk – Дознај се' – Македонска новинска агенција
Повеќе...

Трагедија на Матка – Скопје завиено во црно по смртта на 35 годишниот И.М.

Трагедија на Матка – Скопје завиено во црно по смртта на 35 годишниот И.М.
Трагедија на Матка – Скопје завиено во црно по смртта на 35 годишниот И.М. – Sky.mk – Дознај се' – Македонска новинска агенција
Повеќе...

Денеска голем пад на температурите – еве што најавува УХМР

Денеска голем пад на температурите – еве што најавува УХМР
Денеска голем пад на температурите – еве што најавува УХМР – Sky.mk – Дознај се' – Македонска новинска агенција
Повеќе...

АПСЕЊА ВО КУМАНОВО ЗА НАСТАНИТЕ ОД 27 АПРИЛ – МВР соопшти дека го привела Игор Југ

АПСЕЊА ВО КУМАНОВО ЗА НАСТАНИТЕ ОД 27 АПРИЛ – МВР соопшти дека го привела Игор Југ
АПСЕЊА ВО КУМАНОВО ЗА НАСТАНИТЕ ОД 27 АПРИЛ – МВР соопшти дека го привела Игор Југ – Sky.mk – Дознај се' – Македонска новинска агенција
Повеќе...

Утре без струја ќе останат делови од Карпош, Студеничани, Кисела Вода и Ѓорче Петров

Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје информира дека утре, 12 септември, без струја ќе останат дел од корисниците во општините Карпош, Студеничани, Кисела Вода и Ѓорче Петров.

Утре без струја ќе останат делови од Карпош, Студеничани, Кисела Вода и Ѓорче Петров

 

Прекинот на електричната енергија ќе биде поради закажани технички зафати на мрежата.

Од РЦУК информираат дека во периодот од 09 до 11 часот без струја ќе ост

Повеќе...

ОВА ВМРО ДПМНЕ СИГУРНО НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ – Како гром од ведро протече во јавност заедничка фотографија на Заев и Трамп со сопругите

ОВА ВМРО ДПМНЕ СИГУРНО НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ – Како гром од ведро протече во јавност заедничка фотографија на Заев и Трамп со сопругите
ОВА ВМРО ДПМНЕ СИГУРНО НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ – Како гром од ведро протече во јавност заедничка фотографија на Заев и Трамп со сопругите – Sky.mk – Дознај се' – Македонска новинска агенција
Повеќе...

Законот за употреба на јазиците пред Комисијата за политички систем

Предлог-законот за употреба на јазиците во прво читање денеска ќе биде разгледан од Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците.

Законот за употреба на јазиците пред Комисијата за политички систем

 

Во четвртокот Комисијата за европски прашања на Собранието со 9 гласа „за“ и ниту еден глас „против“ и „воздржан“ го усвои заклучокот дека законот е прифатлив и усогласен со правото на ЕУ и треба да се даде

Повеќе...

ПРЕБАРАЈ